Čištění počítačů

ČIŠTĚNÍ POČÍTAČŮ

Odbornou údržbu počítače není vhodné podceňovat. Jako každý jiný přístroj potřebuje svoji údržbu, ať už jde o fyzické vyčištění od prachu a nečistot nebo o vyčištění systému pro optimalizaci a zrychlení chodu počítače.

Hardwarové čištění

Počítače i notebooky rozložíme na jednotlivé komponenty, tak abychom získali přístup k potřebným dílům pro jejich vyčištění od prachu a nečistot.

Vyčistíme chladící soustavu, do které patří všechny ventilátory a žebra chlazení. Odstraníme starou, zaschlou teplovodivou pastu a naneseme novou. Teplovodivá pasta slouží k efektivnímu převodu tepla mezi čipem a chladičem primárně u procesorů a grafických karet.

Pokud je zařízení zaneseno nečistotami a teplovodivá pasta je vyschlá, může dojít k vážnému poškození přehříváním zařízení. Prachem zanesenému počítači či notebooku se snižuje efektivita chlazení, zvyšuje se hluk ventilátorů a dílům se snižuje jejich životnost.

Tuto údržbu doporučujeme provádět minimálně jednou do roka (ideálně třeba před horkými dny v létě) a jeho cena se odvíjí dle náročnosti zařízení na rozebrání a dle množství použité pasty, vždy však v rozmezí 600-800 Kč.

Softwarové čištění

Počítače lze vyčistit také programově. Pokud je počítač čím dál více pomalejší, má zdlouhavé starty, pomalé načítání a tak dále, máme několik řešení.

Jednou možností je systém kompletně přeinstalovat. Získáte tak opět čerstvý a svižný systém.

Druhou možností je počítač vylepšit, abychom získali vyšší výkon.

Třetí možností je počítač programově vyčistit od nežádoucích programů a balastů, které si v průběhu jeho používání nasbíráte, ani nevíte jak. Cena této služby je 600-800 Kč.

| | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čištění počítačů

Comments are closed.

« »

Top