Domácí sítě

DOMÁCÍ SÍTĚ

Pokrytí a potenciál

Naplánujeme a rozšíříme Vaši aktuální drátovou i bezdrátovou domácí síť. Patřičně ji zabezpečíme a připojíme do ní Vaše zařízení (počítače, notebooky, tiskárny a multifunkce, mobilní telefony a tablety, datová úložiště, chytré televize, atd).

Využíváme spolehlivé switche a firewallem zabezpečené routery. V případě potřeby rozšíření bezdrátového pokrytí extendery.

V takovéto domácí síti lze například bezdrátově tisknout ze všech připojených zařízení, sdílet mezi zařízeními data a zálohovat důležité soubory po síti na externí datové médium.

Chytrá domácnost

Další možností je s pomocí veřejné IP adresy (je zpoplatněna malým měsíčním poplatkem ze strany poskytovatele internetu) a drobné konfigurace na routeru/modemu možnost připojit se do své domácí sítě odkudkoliv tak zvaným VPN tunelem.

Žijeme v moderní době a tak není výjimkou ovládat chytrá domácí zařízení přes internet. Do své domácí sítě se tímto VPN tunelem můžete připojit a ovládat tak zařízení v této síti. (jde například o osvětlení, topení, rolety, spotřebiče, alarm,…).

Síťové služby pro domácnosti jsou zpoplatněny sazbou 350 Kč/h. Konečná cena za tuto službu je velmi individuální, záleží totiž na velikosti Vaší sítě a počtu konfigurovaných zařízení. Drobné zásahy kolem 2 hodin a hlubší zásahy kolem 5ti hodin práce.

| | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Domácí sítě

Comments are closed.

« »

Top